Informacja

Festyn Rodzinny 2023 - relacja filmowa

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Festynu Rodzinnego !!!

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Festyn Rodzinny 2023

Za nami pierwszy Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców. Słoneczna pogoda, wspaniałe nastroje i wiele atrakcji to sprawdzony przepis na dobrą zabawę. Tak było i tym razem.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Dzień Dziecka w Grupach Wychowawczych 2023

W dniu 01 czerwca  2023r.odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich Grup Wychowawczych z ZPSW w Iławie. Jak co roku cała społeczność  zgromadziła sie na holu sali apelowej w internacie. Wszystkich uczestników spotkania powitał  i złożył życzenia dla tych małych i tych już całkiem dużych dzieci dyrektor Wojciech Wegner. Wychowankowie zostali poczęstowani cukierkami, co jeszcze bardziej poprawiło i tak już uroczysty nastrój tego dnia.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Gra terenowa „Śladami Korczaka”

W dniach 31 maja i 1 czerwca na terenie naszej szkoły i jej najbliższej okolicy, została przeprowadzona  gra terenowa „Śladami Korczaka”. Jej celem była popularyzacja wiedzy o Januszu Korczaku w sposób aktywizujący uczniów. Na poszczególnych stanowiskach uczestnicy gry wykonywali zadania weryfikujące ich wiedzę dotyczącą biografii i twórczości patrona naszej szkoły.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Spotkanie Kulinarne klas SSPP "Kanapki wiosną malowane"

Dzisiaj, ostatniego dnia maja, w naszej szkole odbyło się kolejne Spotkanie Kulinarne dla klas SSPP. Młodzież przygotowała "Kanapki wiosną malowane". Jak zawsze pomysłów było bez liku. Uczniowie pracowali z wielkim zapałem. Do wszystkich kanapek użyto zdrowych produktów. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła wszystkim klasom dyplomy i nagrody za ich trud włożony w przygotowanie tych pyszności.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Biofeedback w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć rewalidacyjnych, korzystają z nowoczesnego sprzętu do treningów biofeedback. Sesje treningowe mają na celu m.in. poprawę koncentracji, pamięci, kreatywnego myślenia. Po więcej informacji zapraszamy do obejrzenia filmu.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

WYCIECZKA GNIEW - PELPLIN - KWIDZYN 2023

24 maja 37 uczniów wyruszyło autokarem na spotkanie z historią i zabytkami naszego kraju. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku w Gniewie. Pan przewodnik oprowadzając naszą grupę w ciekawy sposób przedstawił jego dzieje. Wysłuchaliśmy informacji z dużym zainteresowaniem. Po wyjściu z zamku czekał nas pokaz husarii -chluby polskiego oręża. Był to nietypowy sposób poznawania historii. Następnie wyruszyliśmy do Pelplina.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Warsztaty z pierwszej pomocy

Dnia 18 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla klas szkoły podstawowej i szkoły branżowej. Zajęcia poprowadzili ratownicy z iławskiego WOPR-u. Z zaciekawieniem słuchaliśmy o sytuacjach, które mogą przydarzyć się podczas wypoczynku nad morzem, czy jeziorem oraz o zasadach bezpieczeństwa tam obowiązujących. Ratownicy zaprezentowali nam sprzęt, którym posługują się na co dzień w swojej pracy i wyjaśnili nam jego zastosowanie.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Charytatywny "Bieg na 6"

Dnia 20 maja 2023 roku został zorganizowany Charytatywny „Bieg na 6” dla pracowników i przyjaciół Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych. Około 50 osób podjęło się wyzwania biegnąc, idąc lub jadąc w „Biegu na 6”. Trasa dla chodziarzy i biegaczy wynosiła 5 km, a dla rowerzystów 10 km. Celem „Biegu na 6” było zebranie pieniędzy na rzecz  Stowarzyszenia „Jesteśmy” i jego cele statutowe oraz integrację pracowników i przyjaciół naszej szkoły.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

I Mistrzostwa Szkoły w „Kółko i krzyżyk”

W piątek 19 maja 2023 roku kluby sportowe „ARKA” oraz „RADOŚĆ”, działające przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, zorganizowały I Mistrzostwa Szkoły w „Kółko i krzyżyk”. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 uczniów wyłonionych w trakcie klasowych eliminacji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Dyrektor Wojciech Wegner. W ciągu dwóch godzin rywalizacji, zawodnicy z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpili do gier, a kibice do żywiołowego i spontanicznego dopingu.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021