Informacja

Kolejny turnus wakacyjnych warsztatów ruszył i nabiera tempa

Kolejny turnus wakacyjnych warsztatów ruszył i nabiera tempa, o czym z radością informujemy. Udało się nam już przygotować własnoręcznie pyszne i przede wszystkim zdrowe, owocowe desery. Świetnie bawiliśmy się przy pomocy mat tanecznych. A to dopiero był początek atrakcji.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Pierwszy turnus naszych Aktywnych wakacji dobiegł końca

Jeszcze wczoraj uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych w pizzerii Nil, gdzie pod czujnym okiem szefa kuchni, przygotowaliśmy własnoręcznie pizzę. A dzisiaj zakończyliśmy nasze aktywności fantastycznym rejsem po Jezioraku. Pogoda dopisała, humory również. Każde z dzieci zostało mianowane na majtka okrętowego. Podziwialiśmy Wielką Żuławę, jachty na Jezioraku i piękne krajobrazy. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominki, ale nie zdradzimy jakie, bo kolejny turnus czeka na swoją kolej i nie byłoby niespodzianki.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Aktywne wakacje - warsztaty dla dzieci

Wakacje wcale nie muszą oznaczać nudy, nawet jeśli jesteś w swoim mieście i nigdzie nie wyjechałeś. Przekonują się o tym uczniowie biorący udział w warsztatach letnich. Upłynęły dopiero dwa dni zajęć, a wrażeń mnóstwo.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Udanego i bezpiecznego wypoczynku

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątkowy poranek, 21 czerwca bieżącego roku wszyscy uczniowie ostatni raz usłyszeli szkolny dzwonek. To znak, że kolejny rok szkolny już za nami. Był to czas zdobywania wiedzy, doświadczeń, rozwiązywania problemów oraz rozwijania relacji koleżeńskich i przyjaźni.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Czas pożegnań

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.” – Janusz Korczak

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Niebieskie Igrzyska – nagrody

Jak wcześniej informowaliśmy zostaliśmy wyróżnieni w konkursie Niebieskich Igrzysk. Dziś dotarły do szkoły nagrody: piękna apteczka z bogatym wyposażeniem, książki, bon na 300 złotych do wykorzystania w sklepie Bambino, bon na 15% zniżkę na jedno z wybranych szkoleń proponowanych przez IWRD radom pedagogicznym oraz piękne kartki z reprodukcjami obrazów. Książki zostały przekazane do biblioteki szkolnej, apteczka do pani kierownik Katarzyny Banach - będziemy z niej korzystać podczas różnych wyjazdów z uczniami, a bony w ręce dyrekcji.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Wycieczka do Teatru Lalek w Olsztynie

Dnia 11.06.2024r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalek w Olsztynie na przedstawienie pt. " Pan Lampa".

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Szkolne Koło Wolontariatu

W roku szkolnym 2023/2024 grupa uczniów dzielnie uczestniczyła w działaniach Szkolnego Koła Wolontariatu. Tegoroczne działania wolontariuszy skupiały się przede wszystkim na spędzaniu czasu z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Iławie. Podczas spotkań rozmawialiśmy, spędzaliśmy czas na wspólnym graniu w gry planszowe, tworzyliśmy prace plastyczne. Wspaniałe było to, że uczniowie sami dopytywali o kolejne wyjścia do DPS, a wracając do szkoły większość drogi relacjonowali przebieg spotkania z podopiecznymi placówki.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Grupach Wychowawczych w ZPSW w Iławie

W dniu 17 czerwca 2024r. odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich Grup Wychowawczych z ZPSW w Iławie. Spotkanie poprowadził wychowawca Maciej Lewandowski, który w krótkich słowach przywitał wszystkich uczestników uroczystości oraz przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021