Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne 2022

Rekolekcje to szczególny czas, który pozwala głębiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Każde rekolekcje w swej istocie zawierają oprócz głębszej refleksji nad własnym życiem i pogłębieniu relacji z Bogiem – zastanowienie się jaka jest moja wiara i drugi człowiek oraz co  zrobić, by nie zatracić wrażliwości na krzywdę ludzką, a tym bardziej – jak ją dostrzegać.

Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbyły się w dniach 11 - 12 kwietnia w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli. Poprowadził je  ks. Karol Burban z Częstochowy ze zgromadzenia Księży Pallotynów. Ten wspaniały kapłan już pierwszego dnia nawiązał serdeczny kontakt z dziećmi i młodzieżą, którzy z zaciekawieniem słuchali o czym mówi i chętnie, z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania zadane przez ks. Karola.  W sposób zrozumiały dla każdego, nasz rekolekcjonista przedstawił i przypomniał dary, jakie otrzymaliśmy od Pana Boga i jakie zwycięstwo odniósł Chrystus dla naszego zbawienia. Uczestniczący w rekolekcjach otrzymali również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Składamy serdeczne podziękowania ks. proboszczowi Jarosławowi Hossa za miłą współpracę i umożliwienie nam udziału w rekolekcjach wielkopostnych w parafii Św. Andrzeja Boboli.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły za zaangażowanie i sprawną organizację naszych szkolnych rekolekcji.

 

Elżbieta Mędrzycka

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021