Aktualności

Dąb "RADOŚĆ" - 30-lecie Olimpiad Specjalnych na Warmii i Mazurach

We wtorek 18 października 2022 roku  w ZPSW odbyła się uroczystość z okazji obchodów 30-lecia Olimpiad Specjalnych na Warmii i Mazurach. Na terenie placówki posadzono Dąb „Radość” upamiętniający to wydarzenie.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Starosta Powiatu Iławskiego pan Bartosz Bielawski, Wójt Gminy Iława pan Krzysztof Harmaciński, pan Mateusz Szauer z Wydziału Ochrony Środowiska Iławskiego Starostwa, panie Ulana Stacewicz i Katarzyna Wirchanowicz - była i obecna Dyrektor Regionalna Olimpiad Specjalnych , Kierownik  WTZ w Iławie pan Marian Wilkowski , pan Łukasz Lutomirski - przedstawiciel PFRON z Olsztyna oraz Dyrekcja  ZPSW w osobach pana Wojciecha Wegnera i pani Justyny Milewskiej. Następnie uroczystość przeniosła się do szkoły, gdzie w holu apelowym gościom oraz całej społeczności szkolnej została przedstawiona historia Klubu „Radość”.

Pamiątkowymi statuetkami uhonorowano utytułowane zawodniczki, które już wcześniej opuściły mury naszej szkoły. Każdy gość otrzymał na pamiątkę spotkania upominek wykonany przez uczniów naszej szkoły w pracowni stolarskiej - liść dębu na podstawce. Całość zwieńczył występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Tadeusza Bairda. Wszyscy członkowie Klubu „Radość”, którzy zorganizowali całą uroczystość, otrzymali dyplomy i pamiątki od Pań Dyrektorek z Olsztyna.

Miłą niespodziankę sprawił wszystkim Arek Rygielski, były zawodnik Klubu „Radość”, który opowiedział zebranym o początkach i aktualnych sukcesach na trasach maratonów.

Pragniemy gorąco podziękować Dyrekcji Ośrodka i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości. Bardzo doceniamy tę owocną współpracę.

Członkowie Klubu „Radość”.

 

Foto. R. Kowalkowski

 

 

Galeria 1

 

   

Galeria 2

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021