Aktualności

Szkolny Dzień Papieski 2022

Tegoroczny Szkolny Dzień Papieski zaczęliśmy przy śniadaniu… Papieską Kremówką. Potem mogliśmy brać udział w grze terenowej, szukając rebusów z pytaniami dotyczącymi Jana Pawła II. Niektórzy na trasie natrafiali na tajemnicze kody QR. Odczytywali ukryte dla innych treści skanując i znajdując dodatkowe informacje.

Po przejściu przez wszystkie stanowiska, dotarliśmy na hol kolumnowy, gdzie sprawdzone hasło zostało nagrodzone słodkim cukierkiem. Tak wzmocnieni mogliśmy zacząć pracę przy wielkim szkolnym plakacie. Malowanie, klejenie, kolorowanie, ozdabianie. I tak po kilku godzinach powstał mega-plakat, którego autorem po części byli wszyscy uczniowie.

Chętni sięgali po papieskie fragmenty tzw. SMSy od JP2, by potem wkleić je do zeszytu. Po kilku godzinach aktywnej pracy skończony plakat zawisł na kolumnowym holu. To był intensywny dzień, pełen wrażeń, a zaskakującym finałem był wielki plakat – nasze wspólne dzieło. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego organizacje. Bardzo dziękujemy paniom Marioli Konicz i Ani Burkiewicz za przygotowanie kremówek, a klasie III WA za pomoc w organizacji DP'22.

Organizatorzy:

W. Lewko
ks. M. Kelman

 

Galeria 1

 

Galeria 2

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021