Aktualności

Co słychać w internacie?

Zgodnie z tradycją: 17 października 2022 roku, w Grupach Wychowawczych w Internacie ZPSW w Iławie odbyły się  otrzęsiny wychowanków, którzy w roku szkolnym 2022/23 po raz pierwszy zamieszkali w  naszej placówce.

Aby stać się pełnoprawnym mieszkańcem internatu  koledzy i koleżanki będącymi kandydatami zostali zobowiązani do zmierzenia się z zadaniami przygotowanymi przez opiekunów Samorządu Internackiego, wychowawców: panią Monikę Walento-Krasińską oraz pana Stanisława Pawlikowskiego. Nowicjusze musieli wykazać się wszechstronną wiedzą, dobrym smakiem oraz przede wszystkim poczuciem humoru.

Zwieńczeniem tej części uroczystości  było uroczyste ślubowanie, tym samym: Wstępując w "szeregi braci internackiej" ślubuję....

W drugiej części tej uroczystości  młodzież z internatu  powitała Panią Jesień! Wychowawcy przygotowali wiele zagadek związanych z porą roku, z którymi dzieci sobie znakomicie poradziły.

Gorąco przyjęta naszych podopiecznych nowa pora roku na pewno nie będzie szara i smutna, ale raczej wesoła i pełna różnorodnych barw i bogata w jesienne skarby.

Można powiedzieć, że wychowankowie przywitali nową porę roku wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki i radosnym śpiewem.

Na zakończenie tych uroczystości Samorząd Internacki z okazji Dnia Edukacji Narodowej, słowami wypowiedzianymi przez przewodniczącego ucznia Błażeja Drzewickiego, złożył wszystkim pracownikom naszej szkoły  najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za codzienny trud, wrażliwość na potrzeby innych ludzi, poświęcenie oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą.

Odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości

Wychowawcy Grup Wychowawczych, Samorząd Internatu

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021