Aktualności

Mobilne Planetarium u nas w szkole

16 listopada do naszej szkoły zaprosiliśmy Planetarium „Red Planet” z Piątnicy Poduchownej. Głównym celem spotkania było przybliżenie wiedzy na temat Wszechświata, a w szczególności przedstawienie zjawisk z dziedzin takich jak: astronomia sferyczna, mechanika nieba, kosmologia i astrofizyka.

Uczniowie, a było ich ponad 100, mieli możliwość obejrzenia filmów „Zaczarowany Globus” i „Explore”. Jako szkoła wychodzimy naprzeciw z nowinkami i prezentujemy naszym uczniom nowoczesne narzędzie edukacji jakim jest Mobilne Planetarium. Dzieci i młodzież mieli okazję w atrakcyjny i niecodzienny sposób przyswoić wiedzę na temat kosmosu.

Organizatorzy:

Maja Derda
Bartosz Laskowski

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021