Aktualności

"BAWMY SIĘ - MIKOŁAJKI NA SPORTOWO, CZYLI SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM"

W sobotnie przedpołudnie 10. grudnia 2022 roku w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie gościli sportowcy zrzeszeni w Olimpiadach Specjalnych regionu warmińsko-mazurskiego. Spotkanie z Mikołajem zorganizował Klub Sportowy „RADOŚĆ” przy współpracy z Dyrekcją Ośrodka oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Starosta Powiatu Iławskiego  Marek Polański, Dyrektor ZPSW Lucyna Bączek oraz Dyrektor Regionalna Olimpiad Katarzyna Wirchanowicz.

Ponad  dziewięćdziesięciu zawodników z Elbląga, Giżycka, Gołdapi, Kruz, Łupek, Olsztyna oraz Iławy wraz  z Paniami z firmy ”Animacje z Basią” bawiło się w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja.  Zaproponowane przez animatorki aktywności m.in. bitwy na poduszki i śnieżki, zabawy z chustą, „białe szaleństwo” z papierowym śniegiem oraz pokazy jazdy na monocyklu i żonglerka różnymi przedmiotami wzbudziły wielki entuzjazm uczestników. Opiekunowie, korzystając z przygotowanej kawiarenki, integrowali się przy pysznej kawie, owocach i słodkościach.

Około południa pojawił się długo oczekiwany gość. Wszedł niespodziewanie przez otwarte okno, kiedy oczy wszystkich uczestników zwrócone były na wjeżdżające spektakularnie  saniami Elfy i Skrzaty w asyście Rudolfa.  Mikołaj pamiętał o każdym z zawodników. Podziękował im za wysiłek i zaangażowanie wkładane w treningi oraz starty w zawodach. Życzył sukcesów w nadchodzącym roku. Dla każdego miał prezent. Potem przyszedł czas na sesję zdjęciową z gościem. Oprócz prezentów od Mikołaja, każdy uczestnik zabawy otrzymał upominek od animatorek. Po emocjach związanych z wizytą Świętego, wszyscy udali się na pyszny obiad.  Na zakończenie wraz z uściskami  życzyli sobie nawzajem zdrowych, pogodnych Świąt oraz wielu spotkań w przyszłym roku. Uczestnicy spotkania wyjeżdżali z Iławy bardzo zadowoleni. Zorganizowanie imprezy możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego ze środków PFRON.

Zarząd Klubu „Radość” pragnie gorąco podziękować za pomoc w organizacji imprezy:

  • Dyrektor Regionalnej Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Olimpiad Specjalnych Polska
  • Dyrekcji ZPSW w Iławie
  • Panu Markowi Machnio - Prezesowi Zarządu PKS w Iławie
  • Panu Sławomirowi Święckiemu -firma „Sport A-Z”
  • Wszystkim zaangażowanym pracownikom Ośrodka
  • Członkom Klubu „RADOŚĆ”

       DZIĘKUJEMY !!!

Info. T. Kamiński

     

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021