Aktualności

Jasełka 2022

22 grudnia 2022 roku, wszyscy obecni w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, oderwali się od przedświątecznego pośpiechu, zabiegania w celu wyciszenia, zrelaksowania.  Byliśmy razem i z pastorałką na ustach „Wielkie Oczekiwanie”, zasiedliśmy do Jasełek. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy programu artystycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły przy akompaniamencie nauczycieli.

Po raz pierwszy w murach nowej szkoły, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zabrzmiały kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Jasełka przebiegły w blasku jednego świecącego światełka jako Gwiazdy Betlejemskiej dla Świętej Rodziny.  Został stworzony teatr cieni, a za zasłoną białej kurtyny uczniowie grali swoimi ciałami. Dzięki temu panował nastrój tajemniczości i zaciekawienia.

Na zakończenie spotkania, życzenia złożyła Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych Pani Beata Lenartowicz. Pożegnaliśmy również odchodzącą na emeryturę nauczycielkę naszej szkoły Panią Małgorzatę Kowalską. W imieniu całej społeczności szkolnej, Pani Dyrektor podziękowała za wieloletnią współpracę, profesjonalizm, serce i życiową  mądrość, życząc jednocześnie, aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju.

Aby poczuć atmosferę i magię zbliżających się świąt zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Info. Monika Walento-Krasińska

 

 Zdjęcia i montaż - R. Kowalkowski

 

 Nasze Jasełka w telegraficznym skrócie - W. Lewko

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021