Aktualności

"CZYSTA WODA ZDROWIA DODA" - Centrum Eksperymentów

W bieżącym roku szkolnym Nasza Szkoła przystąpiła już po raz drugi do projektu "Czysta woda zdrowia doda", powstałego z inicjatywy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Tym razem, niemalże wszystkie klasy naszej szkoły zadeklarowały swój udział w projekcie. 27 marca 2023 roku pod hasłem Centrum Eksperymentów, zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej.

Przeanalizowano skład różnych napojów, uczniowie dowiedzieli się ile cukru zawierają napoje gazowane, soki, wody smakowe. Zwrócono uwagę że nie każda woda pomimo wyglądu jest taka sama. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się ile należy pić wody dziennie i jakie ma ona znaczenie w naszym środowisku. Warsztaty służyły nie tylko zdobywaniu wiedzy, ale były również wspaniałą okazją do prowadzenia doświadczeń, eksperymentów z wykorzystaniem wody. Sprzęt potrzebny do przeprowadzenia zajęć został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Organizatorzy:
Justyna Zakrzewska, Maja Derda, Agnieszka Górecka

Info. Justyna Zakrzewska

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021