Aktualności

VII Dzień Książki - „Książki na wyciągnięcie ręki”.

Tegoroczny - VII Dzień Książki był obchodzony w naszej szkole 24 kwietnia pod hasłem „Książki na wyciągnięcie ręki”. Spotkaniom zorganizowanym z tej okazji w bibliotece szkolnej towarzyszyły słowa „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Autorką tej wypowiedzi jest laureatka Literackiej Nagrody Nobla - Wisława Szymborska, która została wybrana patronką roku 2023 z uwagi na przypadające w tym roku stulecie urodzin poetki.

Uczniowie uczestniczący w spotkaniach usłyszeli wybrane wiersze autorstwa Wisławy Szymborskiej, które zostały zaprezentowane przez uczennice ze starszych klas szkoły podstawowej. Następnie uczestnicy spotkań zmierzyli się z pytaniami zawartymi w quizie czytelniczym pod hasłem „Nasze ulubione książki” oraz słuchali fragmentów pochodzących z wybranych utworów literackich. Zadaniem uczniów uczestniczących w spotkaniach było odgadnięcie tytułów książek, z których pochodziły przeczytane fragmenty. Osoby, które wyróżniły się, udzielając najwięcej poprawnych odpowiedzi, wzięły udział w loterii, w której można było zdobyć książkę. Nie zabrakło również chętnych osób do głośnego czytania ulubionych utworów literackich. Dzień Książki w naszej szkole był pełen radości i czytelniczej aktywności. Rzeczywiście potwierdziły się słowa Wisławy Szymborskiej, iż „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa…”. Zabawa rozwijająca wyobraźnię oraz pozwalająca doświadczyć wielu przygód w pięknej krainie literatury dla dzieci i młodzieży.

 

Info. Beata Rypińska

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021