Aktualności

Wiosna w bibliotece

27 maja 2024 r. uczniowie klas szkoły podstawowej mogli spotkać w bibliotece Panią Wiosnę, która powitała dzieci promiennym uśmiechem, zapraszając do wspólnej zabawy.

W ramach Tygodnia Bibliotek uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie „Przyjście wiosny” przygotowane na podstawie utworu Jana Brzechwy. Okazało się, że Pani Wiosna nie przyjechała do dzieci ani na hulajnodze, ani na rowerze… Cóż, nie przypłynęła nawet łódką ani nie przyleciała samolotem. Po prostu przyszła pieszo, a w ślad za nią pojawiły się piękne kwiaty. Zadaniem dzieci było ich policzenie oraz umieszczenie w odpowiednich miejscach na planszy. Następne zadanie polegało na pokolorowaniu papierowych kwiatków, składaniu ich oraz puszczaniu na wodę. Wówczas mogliśmy zauważyć, jak rozchylają się płatki i kwiaty „rozkwitają”.

Nasze spotkanie zakończyło się wspólną zabawą w odgadywanie nazw zwierząt oraz prezentacją wybranych elementów utworu Jana Brzechwy. Uczestnicy spotkania chętnie włączali się do wspólnej, radosnej zabawy inspirowanej utworem Jana Brzechwy.

Organizatorzy: Sabina Górska, Dorota Kisieliczyn, Joanna Pałkowska, Beata Rypińska

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021