Aktualności

XXI Dzień Papieski „Nie lękajcie się”

Tegoroczny Dzień Papieski, podobnie jak rok temu –  miał wyjątkowy charakter. Przede wszystkim dlatego, że odbył się w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że hasło Dnia Papieskiego 2021  „Nie lękajcie się” przypomina wszystkim wierzącym o ważnej misji Kościoła, zwłaszcza w tych trudnych czasach, gdzie człowiek zamyka się na drugiego człowieka. Celem Kościoła nie jest poszerzanie swojej doczesnej władzy, ale służba człowiekowi; wskazywanie na Chrystusa dla dobra człowieka.

Ojciec Święty Jan Paweł II w homilii wygłoszonej niedługo po wyborze na papieża, dnia 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie powiedział : „Bracia i Siostry, nie lękajcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju!”.

W poniedziałek 11 października w naszej szkole w sali kolumnowej każda klasa wzięła udział w quizie papieskim, oczywiście w odstępach czasowych i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Nagrodą były upominki związane z tym szczególnym dniem, m.in fluorescencyjne różańce (świecące w ciemności) oraz medaliki z Matką Bożą poświęcone przez obecnego papieża Franciszka, przywiezione prosto z Włoch.  Całemu wydarzeniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera, przygotowane przez pana Ryszarda Żuralskiego piękne prezentacje multimedialne z postacią Jana Pawła II, fragmenty homilii i pieśni. Nie zabrakło tutaj znanych utworów takich jak: „Barka”, „Polski teolog Karol Wojtyła”, „Nie zastąpi Ciebie nikt”, „Biały papież”.

Wyrazy wdzięczności składam wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym, corocznym święcie szkoły, upamiętniającym postać naszego wielkiego rodaka i wielkiego przyjaciela dzieci.

Gorąco zachęcam do obejrzenia zdjęć na naszej stronie internetowej.

Elżbieta Mędrzycka

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021