Aktualności

Otrzęsiny i ślubowanie klasy pierwszej Branżowej Szkoły

25 października 2021 roku uczniowie klasy pierwszej brali udział w uroczystości Ślubowania, a dopełnieniem tej uroczystości były tradycyjne Otrzęsiny. Dopiero po niej pierwszoklasiści mogą czuć się pełnoprawnymi członkami społeczności klas branżowych. Jak co roku różne zabawy i konkursy przygotowali starsi koledzy i koleżanki.

Zwyczaj włączenia „pierwszaków” do grona społeczności szkolnej zaczął się od prezentacji klasy. Później, poddani zostali różnym próbom (ciemności, zręczności, mądrości), rozwiązywali kalambury, szukali tajemniczego przedmiotu i rozpoznawali dziwne smaki.

Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wykazania się nie tylko wiedzą, sprawnością fizyczną, talentem kulinarnym, ale także talentem aktorskim i artystycznym. Powstały piękne portrety wychowawczyni klasy pierwszej.

Po wszystkich konkurencjach uczniowie złożyli ślubowanie i następnie zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów klasy branżowej.

Życzymy nowo przyjętym uczniom wielu sukcesów i nieustającego zapału do osiągania wysokich wyników w nauce. Niech dobry nastrój i duch rywalizacji nieustannie towarzyszy Wam w pokonywaniu trudności w zdobywaniu szczytów na drodze wyznaczonego celu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021