Aktualności

WYCIECZKA GNIEW - PELPLIN - KWIDZYN 2023

24 maja 37 uczniów wyruszyło autokarem na spotkanie z historią i zabytkami naszego kraju. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku w Gniewie. Pan przewodnik oprowadzając naszą grupę w ciekawy sposób przedstawił jego dzieje. Wysłuchaliśmy informacji z dużym zainteresowaniem. Po wyjściu z zamku czekał nas pokaz husarii -chluby polskiego oręża. Był to nietypowy sposób poznawania historii. Następnie wyruszyliśmy do Pelplina.

Zaczęliśmy spacerem ogrodami biskupimi i pysznymi lodami w Kawiarni Cysterskiej – Meler. Ale to co zrobiło na większości z nas duże wrażenie, to zwiedzanie Bazyliki Katedralnej - największej gotyckiej budowli w Polsce. Wszystko co miłe musi się niestety kończyć. Przejazd do Kwidzyna, posiłek ( zgadnijcie gdzie?) i powrót do Iławy. Zdrowi, zadowoleni, zaopatrzeni w pamiątki i w znakomitych humorach zakończyliśmy wycieczkę.

Opiekunowie: Izabela Bujnowska, Wiesława Duda, Joanna Dudzicz, Izabela Pokojska, Beata Sikorska, Beata Czarnotta, Monika Walento-Krasińska, Joanna Jankowska, Anna Urzędowska, Adrianna Bujnowska, Małgorzata Józefowicz.

 Info. W. Duda

Foto: Joanna Jankowska, Joanna Dudzicz

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021