Biofeedback w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć rewalidacyjnych, korzystają z nowoczesnego sprzętu do treningów biofeedback. Sesje treningowe mają na celu m.in. poprawę koncentracji, pamięci, kreatywnego myślenia. Po więcej informacji zapraszamy do obejrzenia filmu.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

WYCIECZKA GNIEW - PELPLIN - KWIDZYN 2023

24 maja 37 uczniów wyruszyło autokarem na spotkanie z historią i zabytkami naszego kraju. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku w Gniewie. Pan przewodnik oprowadzając naszą grupę w ciekawy sposób przedstawił jego dzieje. Wysłuchaliśmy informacji z dużym zainteresowaniem. Po wyjściu z zamku czekał nas pokaz husarii -chluby polskiego oręża. Był to nietypowy sposób poznawania historii. Następnie wyruszyliśmy do Pelplina.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Charytatywny "Bieg na 6"

Dnia 20 maja 2023 roku został zorganizowany Charytatywny „Bieg na 6” dla pracowników i przyjaciół Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych. Około 50 osób podjęło się wyzwania biegnąc, idąc lub jadąc w „Biegu na 6”. Trasa dla chodziarzy i biegaczy wynosiła 5 km, a dla rowerzystów 10 km. Celem „Biegu na 6” było zebranie pieniędzy na rzecz  Stowarzyszenia „Jesteśmy” i jego cele statutowe oraz integrację pracowników i przyjaciół naszej szkoły.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Warsztaty z pierwszej pomocy

Dnia 18 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla klas szkoły podstawowej i szkoły branżowej. Zajęcia poprowadzili ratownicy z iławskiego WOPR-u. Z zaciekawieniem słuchaliśmy o sytuacjach, które mogą przydarzyć się podczas wypoczynku nad morzem, czy jeziorem oraz o zasadach bezpieczeństwa tam obowiązujących. Ratownicy zaprezentowali nam sprzęt, którym posługują się na co dzień w swojej pracy i wyjaśnili nam jego zastosowanie.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

I Mistrzostwa Szkoły w „Kółko i krzyżyk”

W piątek 19 maja 2023 roku kluby sportowe „ARKA” oraz „RADOŚĆ”, działające przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, zorganizowały I Mistrzostwa Szkoły w „Kółko i krzyżyk”. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 uczniów wyłonionych w trakcie klasowych eliminacji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Dyrektor Wojciech Wegner. W ciągu dwóch godzin rywalizacji, zawodnicy z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpili do gier, a kibice do żywiołowego i spontanicznego dopingu.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021