Nowa Szkoła

 

Widok naszej nowej szkoły w budowie z lotu ptaka.

 

    „Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Iławskiego oraz przewodniczącej sejmiku warmińsko-mazurskiego Pani Bernadetty  Hordejuk  zmienia się nasza rzeczywistość. Wkrótce edukacja, rewalidacja i rehabilitacja naszych uczniów zyska właściwą przestrzeń i warunki do pracy.” – tymi słowami Pani Dyrektor Beata Lenartowicz rozpoczęła swoje wystąpienie podczas uroczystego wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę nowej szkoły.

       Podpisania Aktu Erekcyjnego dokonano w obecności delegacji uczniów, nauczycieli i grona najważniejszych osób zaangażowanych w budowę nowego budynku naszej placówki. Na terenie budowy, na frontowej ścianie budynku, na lewo od planowanego wejścia w przygotowanej niszy umieszczono kapsułę czasu z Aktem Erekcyjnym podpisanym przez :

  • Panią Bernadettę Hordejuk – Przewodniczącą Sejmiku Warmińsko – Mazurskiego
  • Pana Bartosza Bielawskiego  – Starostę Powiatu Iławskiego
  • Pana Marka Polańskiego – Wicestarostę Powiatu Iławskiego
  • Panią Renatę Motylińską – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji
  • Panią Beatę Szoka – Skarbnik Powiatu Iławskiego
  • ks. Rafała  Giedrojca  – wikariusza parafii rzymsko – katolickiej pw. św. Andrzeja Boboli w Iławie
  • Pana inż. Daniela Wygonowskiego – wykonawcę Firma Budowlana  UNIB z Ostródy
  • Panią Beatę Lenartowicz - Dyrektor Zespołu Placówek  Szkolno – Wychowawczych w Iławie

   Do kapsuły czasu dołączono pamiątki dnia dzisiejszego, fotografie, listę pracowników, egzemplarze okolicznościowych gazetek szkolnych a także scenariusz dzisiejszej uroczystości i kilka współczesnych monet.

     Po poświęceniu Kamienia węgielnego przez ks. Rafała Giedrojca  Kamień został  symbolicznie wmurowany w niszę z pomocą zaproszonych gości i uczniów – Gabrysi i Pawła. W ten sposób  ktoś w przyszłości będzie mógł znaleźć pamiątkę z dzisiejszego dnia. Pamiątkę wysiłku, zrealizowanych marzeń  i oczekiwań.

   Mury dalej pną się do góry, a my z niecierpliwością przyglądamy się postępującym szybko pracom. Dziękujemy przy okazji wszystkim pracującym na budowie także za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Po wczorajszych ulewach dziś stalibyśmy tam po kostki w błocie… Ale od czego jest spychacz.

Tekst: W. Lewko

 

Postępy prac na budowie nowej szkoły.

 

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021