Dzień Dziecka w Grupach Wychowawczych 2023

W dniu 01 czerwca  2023r.odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich Grup Wychowawczych z ZPSW w Iławie. Jak co roku cała społeczność  zgromadziła sie na holu sali apelowej w internacie. Wszystkich uczestników spotkania powitał  i złożył życzenia dla tych małych i tych już całkiem dużych dzieci dyrektor Wojciech Wegner. Wychowankowie zostali poczęstowani cukierkami, co jeszcze bardziej poprawiło i tak już uroczysty nastrój tego dnia.

Następnym punktem programu było występ teatrzyku cieni  pt: Legenda o "Juracie i Kastytisie", który wspólnie z dziećmi z naszego internatu przygotowały wychowawczynie Sabina Górska oraz Monika Walento Krasińska. Przedstawienie wywołało bardzo wiele pozytywnych emocji i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Nie mniejsze emocje  wywołała część kulinarna uroczystości, gdzie pieczenie kiełbasek na grillu cieszyło się ogromnym powodzeniem. W tym momencie pragniemy podziękować dyrekcji Ośrodka za obfitość kulinarną ( kiełbaski, bigos, różne owoce, napoje, słodycze, ciastka, drożdżówki, batony) jaką nas uraczyła w tym uroczystym dniu. Oczywiście dziękujemy naszym paniom z kuchni za przygotowanie jak zawsze znakomitych i bardzo smacznych dań okolicznościowych. Za część kulinarną odpowiedzialne były wychowawczynie Beata Szymańska oraz Jowita Błażejewska.

Przez całe spotkanie towarzyszyła nam muzyka przygotowana przez wychowanków z  grupy trzeciej. Spotkanie zwieńczyła dyskoteka, na której wszyscy wychowankowie świetnie się bawili.

Za przygotowanie całej uroczystości w tym roku odpowiedzialni byli wychowawcy Paweł Olszewski i Stanisław Pawlikowski. Po zakończeniu uroczystości jeszcze długo było słychać echa tego wspaniałego dnia!

info: Stanisław Pawlikowski

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021