Wycieczka do PSP w Iławie

W dniu 27.09.2023r. odbyliśmy wraz z wychowankami z Grup Wychowawczych niezwykle ciekawą i inspirującą wycieczkę do PSP w Iławie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości i znaczenia pracy Państwowej Straży Pożarnej. Wychowanków szczególnie interesowały pojazdy i sprzęt nie tylko gaśniczy do ratowania życia i zdrowia ludzi.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Jesienne spotkanie z filmem

Jesień przyszła 23 września, a my 27 w piękny prawie letni dzień wyruszyliśmy do kina na film "O psie, który jeździł koleją". To przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

HORTITERAPIA - Szkolni ogrodnicy

HORTITERAPIA - terapia ogrodem💚👩‍🌾 Prace porządkowe po lecie trwają💪 Zbieramy dary ogrodu😁 Przerabiamy, suszymy, gotujemy, pieczemy i.... zjadamy😋. Tworzymy bank nasion 🤩 Szkolni ogrodnicy pozdrawiają 👋 Niech moc roślin będzie z Wami w nowym roku szkolnym 💚🙌🍀

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Wirtualna adopcja zwierzaka

W tym roku szkolnym zdecydowaliśmy się objąć opieką na odległość suczkę Tinkę, która przebywa w iławskim schronisku od czasów, gdy była szczeniakiem. Będziemy co miesiąc wpłacać uzbieraną kwotę pieniędzy, aby wspierać jej leczenie i utrzymanie.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

Wygraliśmy Mobilną Pracownię Komputerową!!!

W czerwcu, tuż przed wakacjami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Uczestnicy mogli startować w trzech kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowane zostało zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci. Następnie w oparciu o zdobytą wiedzę, uczniowie przygotowali pracę plastyczną.

Czytaj więcej...

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021