Integracyjny piknik "Bądź Fit" Olimpiad Specjalnych

Za nami integracyjny piknik Bądź Fit zorganizowany przez oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie. Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP Perkoz gościł  zawodników i trenerów z Oddziałów Podlaskiego, Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i oczywiście z Warmińsko-Mazurskiego z grupą zawodników Klubu Radość oraz gości z Ukrainy.

Dzięki wspaniałej pogodzie mogliśmy w pełni wykorzystać możliwości okolic pięknego jeziora Pluszne koło Olsztynka. Dużo się działo!

Tańczyliśmy, pływaliśmy na kajakach, żaglówkach. Mogliśmy uczestniczyć w różnych integracyjnych rozgrywkach sportowych: bocce, piłka siatkowa, gimnastyka, duże piłkarzyki.  Był też leśny tor przeszkód z różnymi zadaniami do wykonania. Wspólnie przygotowywaliśmy zdrowe pyszności na warsztatach kulinarnych. To wszystko przy pięknej pogodzie, w fantastycznym towarzystwie.

Celem pikniku była integracja zawodników Olimpiad Specjalnych Polska z różnych regionów Polski, mających podobne zainteresowania w dziedzinie bycia FIT.

Piknik zaszczycili swoja obecnością: Pani Ewa Monika Kaliszuk; Wiceprezydentka Olsztyna,  Pan Paweł Papke; wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej. Tuż po rejsie naszą drużynę odwiedził Pan Mateusz Szkaradziński, Dyrektor PFRON Oddziału Warmińsko-Mazurskiego,

Dziękujemy Dyrekcji ZPSW za umożliwienie udziału w tym wydarzeniu.

Info. T. Kamiński

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021