Aktualności

II Otwarta Sztafeta Biegowa im. Anny Wasilewskiej

W sobotę w Parku Kusocińskiego w Olsztynie odbyła się II Otwarta Sztafeta Biegowa im. Anny Wasilewskiej zorganizowana przez Olimpiady Specjalne Polska Oddział Warmińsko - Mazurski. W parku wyznaczone zostały trzy trasy biegowe o długości 200, 500 oraz 1500 metrów. Inicjatywa ta miała na celu mentalne wsparcie reprezentantów Iławy, Kruz, Łupek i Elbląga startujących w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie.

W sztafecie udział wzięły kluby z Olsztyna, Kruz, władze i mieszkańcy Olsztyna, a także zawodnicy z Klubu ,,Radość” w składzie: Julia Chmielowiec, Julia Kalinowska, Oliwia Klukowska, Igor Święcki, Maciej Wasiewski i Dawid Link. Uczestnicy przebiegli w sumie 212 kilometrów, wielokrotnie poprawiając wynik z roku ubiegłego wynoszący 30 kilometrów. Po biegu braliśmy udział w integracyjnych tańcach i zabawach. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i zdrowe przekąski. Atmosfera była tak fantastyczna, że żal nam było odjeżdżać.

W imieniu Klubu ,,Radość” bardzo dziękujemy Dyrekcji Ośrodka za udostępnienie szkolnego busa oraz kierowcy - panu Krzysztofowi - za wyrozumiałość , bo podczas jazdy humor wszystkim dopisywał i było bardzo dużo śpiewów, żartów i śmiechu.

Info. T. Kamiński

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021