Aktualności

X Mikołajkowe Zawody w Pływaniu Ośrodków Szkolno-Wychowawczych 2023

5 grudnia 2023 r. na Pływalni Miejskiej w Iławie odbyły się X Mikołajkowe Zawody w Pływaniu Ośrodków Szkolno – Wychowawczych. W zawodach wystartowali zawodnicy ze szkół i ośrodków specjalnych z Olsztyna, Elbląga, Ostródy i Iławy. Honorowy patronat X Mikołajkowych Zawodów w Pływaniu Ośrodków Szkolno-Wychowawczych naszego województwa objął Starosta Powiatu Iławskiego Pan Bartosz Bielawski, który ufundował medale dla wszystkich zawodników oraz puchary dla poszczególnych ośrodków.

Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych, w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności pływackich,  bez przyboru i z przyborem. Na zakończenie zawodów przeprowadzono wyścigi sztafet. Pierwsze miejsce zdobyła sztafeta ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz Uczniowski Klub Sportowy „ARKA”. Prowadzącym zawody był Pan Dominik Jaskulski, któremu bardzo dziękujęmy.

 

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, którzy w znaczący sposób przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia sportowego.

Dziękujemy:

  • Staroście Powiatu Iławskiego za ufundowanie medali i pucharów
  • Burmistrzowi Iławy za możliwość organizacji zawodów sportowych na basenie
  • Dyrektorowi Iławskiego Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji Panu Wojciechowi Żmudzińskiemu za udostępnienie basenu na zawody
  • Stowarzyszeniu Szkole Pływania „ORKA” za ufundowanie nagród dla każdego uczestnika zawodów
  • Panu Kierownikowi Radosławowi Serafinowi za okazaną pomoc w organizacji zawodów na basenie
  • Prezesowi PKS Iława Panu Markowi Machnio za nieodpłatne użyczenie autokaru do dowozu uczniów na basen
  • Zespołowi Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „ARKA” za pomoc w zorganizowaniu zawodów
  • Sklepikowi w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych za napoje dla zawodników
  • Pani Małgorzacie Lewko i Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „JESTEŚMY” w Iławie za ufundowanie cukierków dla wszystkich uczestników zawodów
  • Pani Marioli Konicz i Pani Justynie Stramskiej za smaczne i pożywne drożdżówki dla każdego zawodnika

Ogromne podziękowania dla ratownika medycznego Tomasza Lewandowskiego, który sprawował opiekę medyczna podczas zawodów. 

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować: zawodnikom za wrażenia i sportową rywalizację, a kibicom z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie za niesamowitą atmosferę i doping. Pani Ani Urzędowskiej i Pani Izabeli Bujnowskiej – za ogrom pracy włożonej przy organizacji zawodów. Sędziom zawodów Panu Krzysztofowi Wacławskiemu, Panu Tomaszowi Kamińskiemu, Panu Bartoszowi Laskowskiemu, Panu Arkadiuszowi Michalskiemu i Pani Beacie Sikorskiej.

Opiekunom zawodników Paniom: Sabinie Wtulich, Wiesławie Dudzie i Maciejowi Lewandowskiemu oraz nauczycielom Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych za wsparcie i pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i wspaniałej atmosfery tych wyjątkowych zawodów w pływaniu.

Info. A. Jaskulska

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021