Aktualności

Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

We wtorek 12 grudnia 2023 roku w naszej placówce miała miejsce Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Goście mieli okazję wysłuchać bardzo interesujących wykładów:

,,Jak nie stracić samego siebie - zapobieganie zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży” pana Radosława Grussa - Kierownika Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

,,Poradnia psychologiczno – pedagogiczna jako miejsce działań na rzecz ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” pani Marzeny Iwasiów - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Iławie.

Wystąpili również: przedstawiciel  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie - pan Andrzej Szczapa - Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych,  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny , Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie – pan Maciej Mikołajczyk i Przewodnicząca Rady Powiatu Iławskiego - pani Ewa Junkier.

Występy prelegentów utwierdziły wszystkich gości w przekonaniu, że aktualizacja wiedzy na temat szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowia jest niezbędna w procesie skutecznego pomagania dzieciom  i młodzieży.

Cała konferencja przebiegała w miłej, przedświątecznej atmosferze. Były występy zespołu ,,Mamojuda”, wspólne śpiewanie, pyszny poczęstunek oraz podziękowania i życzenia świąteczne.

Podsumowania konferencji dokonali pani Anna Zdaniukiewicz - wizytator z Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz pan Wojciech Wegner - Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie i zarazem gospodarz konferencji.

Mamy nadzieję, że obecni na spotkaniu przedstawiciele placówek oświatowych z Iławy i powiatu iławskiego, zachęceni atmosferą i tematami konferencji, niebawem zgłoszą akces o przystąpienie do sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Serdecznie dziękujemy całej Dyrekcji Ośrodka i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie  tego spotkania.

Organizatorzy.

 

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021