Aktualności

XI Warmińsko-Mazurskie Seminarium Grup Wychowawczych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych

W dniu 18 kwietnia 2024 roku w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie odbyło się XI Warmińsko-Mazurskie Seminarium Grup Wychowawczych  Specjalnych Ośrodków Szkolno -Wychowawczych. Seminarium jest wydarzeniem cyklicznym gromadzącym wszystkich nauczycieli z Grup Wychowawczych w naszym województwie i w tym roku przypadł nam  zaszczyt zorganizowania spotkania. Myślą przewodnią tegorocznego Seminarium było pytanie: Dzieci i młodzież a zdobycze cywilizacji XXI wieku - szansa czy zagrożenia?

Konferencję zaszczycili swoją obecnością starosta iławski Bartłomiej Bielawski oraz dyrekcja ZPSW w Iławie na czele z dyrektorem Wojciechem Wegnerem.

W tym roku za przygotowanie merytoryczne i logistyczne spotkania był odpowiedzialny  wychowawca Maciej Lewandowski.

Seminarium rozpoczęło się od słów wprowadzających do zagadnienia konferencji, które wygłosił prowadzący to spotkanie wychowawca Maciej Lewandowski.

Kolejną osobą, która powitała w krótkich słowach wszystkich uczestników seminarium  był  dyrektor ZPSW w Iławie Wojciech Wegner.

Głos zabrał również starosta Iławski Bartosz Bielawski, który powitał uczestników spotkania, w kilku słowach przybliżył historię powstania naszej nowej szkoły oraz życzył uczestnikom  owocnych obrad.

Seminarium rozpoczęło się od prezentacji pt; "Cyfrowa rewolucja młodego pokolenia: współczesne wyzwania i kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży" przedstawione przez specjalistkę do spraw programów w PUP z Inkubatora Technologicznego  Natalię Kłosowską.

Po pierwszej prezentacji nastąpiła przerwa kawowa, gdzie uczestnicy seminarium degustowali wypieki przygotowane przez naszych uczniów z pracowni gastronomicznej. Ponad to został wyświetlony krótki film "Podróż do spełnionych marzeń" opowiadający historię naszej placówki.

Następnym punktem programu była prezentacja przygotowana przez psycholog, psychoterapeutę, autorkę książek dotyczących rozwoju oraz wychowania  Eweliną Woźniak pod tytułem "Technologia - pomocnik czy przeszkoda w rozwoju i wychowaniu dzieci i młodzieży".

Po  ostatniej  prezentacji odbyła się dyskusja, z której wynika, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana a nowoczesne technologie jako  coraz doskonalsze narzędzia, które stosujemy w codziennym życiu jeżeli będziemy je odpowiednio używać i stosować mogą jedynie pomóc nam  przyswajać  i kształtować  codzienność i nową rzeczywistość.

W Kolejnej części seminarium, uczestnicy spotkania zwiedzili naszą nową szkołę, która jest najnowocześniejszą placówką w województwie warmińsko- mazurskim i jedną z najnowocześniejszych w naszym kraju. Goście uczestniczący w  seminarium byli pod wielkim wrażeniem wyposażenia sal lekcyjnych, zabezpieczenia technicznego i możliwości wykorzystania nowoczesnych technik nauczania w naszej placówce.

Na zakończenie seminarium prowadzący wychowawca Maciej Lewandowski podsumował nasze spotkania i podziękował wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom  za udział i niezawodne przybycie na tę konferencję.

Podsumowując tę krótką relację w imieniu swoim jak też głównego organizatora tego spotkania Macieja Lewandowskiego pragnę podziękować wszystkim uczestnikom Seminarium za przybycie i uczestnictwo w wydarzeniu, paniom Natalii Kłosowskiej i  Ewelinie Woźniak za przedstawione prezentacje, które pogłębiły naszą wiedzę na temat nowoczesnych cyfrowych technologii  oraz  paniom Marioli Konicz oraz Sabinie Wtulich za przygotowanie pysznego poczęstunku i  dostarczenie gadżetów podnoszących estetykę sali konferencyjnej. Nie należy zapominać o naszych koleżankach Jowicie Błażejewskiej oraz Beacie Szymańskiej, które przygotowały w sensie estetycznym salę do konferencji.  Na ręce dyrektora ZPSW w Iławie Wojciecha Wegnera składamy podziękowania za życzliwość, umożliwienie i pomoc w  zorganizowaniu Seminarium.

Info: Stanisław Pawlikowski

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021