Spotkanie z nauką – Gdynia 2024

8 maja klasy 3 BU SSPP, 2- 3 BS SSPP i 2-3 AW SSPP pomknęły pendolino do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Tam uczestniczyliśmy w lekcji prowadzonej przez edukatorów Experymentu.

Były to fabularyzowane zajęcia, podczas których uczniowie bliżej poznali pracę detektywa i laboranta kryminalistycznego. Uczestnicy rozwiązywali szereg zagadek logicznych i poszerzali wiedzę na miarę swoich możliwości. Wchodzili w rolę ekspertów-inspektorów „Z archiwum Exp”, prowadząc doświadczenia i analizując fakty, aby rozwiązać sprawę sprzed 30 lat. Celem zajęć było utrwalenie umiejętności korzystania ze zmysłów i logicznego myślenia w celu rozwiązywania problemów oraz zadań.

W ramach zajęć uczniowie poznali wybrane techniki detektywistyczne: badania daktyloskopowe, metody wykrywania grup krwi, izolacja DNA. Doskonalili niezbędną umiejętność w pracy detektywa – wykorzystanie zmysłów do prowadzenia obserwacji. Samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, mające na celu rozwiązanie zagadki detektywistycznej. Doskonalili umiejętność pracy zespołowej.

Po lekcji zwiedziliśmy wystawę Centrum Experymentu działając i eksperymentując. Obowiązkowy punkt wycieczki to oczywiście zakup pamiątek i wspólny posiłek w restauracji szybkiej obsługi. W doskonałych humorach i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Iławy.

Opiekunowie: Izabela Bujnowska Adrianna Bujnowska Wiesława Duda Beata Sikorska

 Info. W. Duda

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021