Aktualności

XXVI Szkolny Sejmik Uczniowski „Pracuję z pasją”

Jeśli otworzymy słownik języka polskiego, pod hasłem pasja, czytamy: wielkie zamiłowanie do czegoś. I właśnie w czasie XXVI Szkolnego Sejmiku Uczniowskiego gościliśmy dorosłych, którzy swoją pracę wykonują z ogromnym zaangażowaniem i z pewnością realizują hasło: Pracuję z pasją. Wykonują różne zawody, ale każdy z nich oddaje się pracy z zamiłowaniem.

Pan Andrzej - fotograf - wymienia z pamięci wszystkie aparaty fotograficzne, którymi posługiwał się w ciągu dziesięcioleci swej pracy. Pani Ola - chemik - czarowała, eksperymentowała i gołym okiem było widać, że świat preparatów, odczynników, kwasów to jej prawdziwa pasja. Dzięki eksperymentom z ciekłym azotem uczniowie poczuli się, jak prawdziwi czarodzieje. W trakcie kilku sekund sprawiali, że piękna róża była zamrożona. Prawie każda z uczennic skorzystała z usług pani stylistki paznokci i kosmetolożki. Umiejętności tych Pań i artystyczne zdobienia paznokci robiły na dziewczynach ogromne wrażenie. Tylko osoba, która kocha swą pracę, może wykonać takie małe dzieła sztuki. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska panów strażaków i pani policjant. Zakres wykonywanych czynności przez służby jest imponujący, a ich praca konieczna. Pracują, służą, pomagają, ratują życie. Przy tych stanowiskach uczniowie chętnie zamieniali się w małych strażaków i policjantów. Z uśmiechem i ręką na guziku, odwiedzano pana kominiarza. Ubrany na czarno, absolutnie nie budził grozy. Opowiadał za to, jak wygląda jego codzienna praca i do czego służy tajemnicza kula, której używa przy wizycie w naszych domach. W świat lasów i przyrody przeniosła wszystkich pani pracownik parku krajobrazowego. Podziwialiśmy jej wiedzę na temat przyrody naszego regionu i mieszkańców lasów, a koło fortuny sprawdzało wiedzę uczestników sejmiku.

Prawie wszyscy uczniowie na koniec zostawili sobie stanowisko kucharzy - naszych koleżanek i kolegów, którzy na bieżąco piekli i częstowali nas pysznymi goframi. Sejmik po raz kolejny był okazją na spotkanie z niezwykłymi gośćmi. Zespół Korczakowski od lat dba, aby na każdym kolejnym sejmiku nie wiało nudą! I z taką nadzieją zapraszamy wszystkich na wiosenny sejmik! Do zobaczenia!

Zespół Korczakowski

Info. M. Lewko

 

UDOSTĘPNIJ

© Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  im. Janusza Korczaka w Iławie  2021